U-X

ux logo
Projenin Amacı

Lise ve ortaokul öğrencilerinin kendilerine mentörlük yapabilecek üniversite öğrencileri, araştırmacılar, sanat ve spor alanında başarılı kişiler ile bir araya getirilmesini amaçlamaktadır. Bu sayede başarılı üniversite öğrencileri, araştırmacılar, sanat ve spor alanında başarılı kişiler kazandıkları vizyonu ve bilgi birikimlerini genç arkadaşları ile paylaşacaktır.

UYCEP Tanıtımı

Uluslararası Yetenekli Çocuklar Eğitim Programları-UYCEP, başta üstün yetenekli bireyler olmak üzere farklı yetenek gruplarındaki bireylere destek sağlamayı amaçlayan bir marka organizasyondur. UYCEP, Üstün yetenekli çocukların aday gösterme ve tanılama süreci, eğitmen eğitimleri, ebeveyn danışmanlığı, eğitim süreçlerinin dizaynı, kurum danışmanlığı ve projelerinin desteklenmesi/yürütülmesi adına mentörlük hizmetleri vermektedir. Mentörlük çalışmalarına katkı sağlayan eski öğrencilerimizden, Google Microsoft gibi kurumlarda staj imkânı bulan, Teknofest vb ARGE/Startup nitelikli yarışmalarda derece elde eden, Bilimsel Olimpiyatlarında derece elde eden, Harvard M.I.T. Universitesi gibi köklü kurumlardan davet alan, Türkiye’de derece yapmış Boğaziçi, Koç, vb gibi okullarda öğrencilerimiz bulunmaktadır. UYCEP bünyesinde projelere katılmış eski öğrencilerimiz Türkiye’nin ve dünyanın saygın üniversitelerinde lisans, yüksek lisans, doktora seviyelerinde öğrenim görmekte ve bilimsel faaliyetlerini sürdürmektedir. Eski öğrencilerimiz mentörlük aşamalarındaki en önemli gönüllü kitlemizi oluşturmaktadır.

Projenin Çıktıları

Proje özellikle dezavantajlı okullarda okuyup yetenekleri fark edilememiş öğrencilerin kendilerine model olabilecek insanlarla bir araya gelmeleri sağlanacaktır. UYCEP ile başlayan çalışma paydaş kurumlarla yaygınlaşarak öğrencilerin topluma özgün ürünler kazandırılması yönünde gelişecektir.


Projede gönüllü konuşmacı ve mentör olmak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru Yap

İletişim Bilgisi

  • Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 104/17, 06520 Balgat-Çankaya/Ankara
  • 054444-89237 (09.00-21.00 UYCEP Destek Hattı)
  • info@uycep.com
Bizi Takip Edin

Referanslarımız

Kullanıcı referanslarımızı kaydırarak görebilirsiniz.